ОД БУЏЕТОТ НА ОПШТИНА ГЕВГЕЛИЈА ЗА 2022 ГОДИНА ЗА ПОДДРШКА НА КУЛТУРАТА СЕ ПРЕДЛАГААТ 1.600.000 ДЕНАРИ А ЗА СПОРТОТ 7.500.000 ДЕНАРИ

WEB Телевизија во живо

Советот на Oпштина Гевгелија, на својата 6-та седница, закажана за утре (петок, 11 февруари, 2022 година), ќе расправа за повеќе актуелни прашања. Советниците ќе ги разгледаат и Предлог програмите, во кои се утврдени програмите и проектите на носителите од областа на културата, како и спортските активности, од интерес на Општина Гевгелија, кои Општината ќе ги финансира од Буџетот за 2022 година.
 
На Конкурсот распишан за финансирање на Програми и Проекти од областа на културата кои се од интерес на Општина Гевгелија аплицирале 49 апликанти, за кои Градоначалникот на Општината предлага финансирање на 41 проект во вкупен износ од 1.600.000 денари.
 
На Конкурсот пак за Проекти и Програми од областа на спортските активност, Градоначалникот на Општина Гевгелија предлага да бидат финансирани 41 проекти и програми за што ќе бидат издвоени 7.500.000 денари.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Еден коментар за “ОД БУЏЕТОТ НА ОПШТИНА ГЕВГЕЛИЈА ЗА 2022 ГОДИНА ЗА ПОДДРШКА НА КУЛТУРАТА СЕ ПРЕДЛАГААТ 1.600.000 ДЕНАРИ А ЗА СПОРТОТ 7.500.000 ДЕНАРИ

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *