МИА ДИМШИЌ ЌЕ БИДЕ ПРЕТСТАВНИК НА ХРВАТСКА НА „ЕВРОСОНГ 2022“

WEB Телевизија во живо

Една од најпопуларните млади кантавторки, Миа Димшиќ, блесна во својот дебитантски настап на Дора 2022. Во последниот настап во саботата вечер, Миа ги воодушеви публиката и стручното жири со интересна сценска приказна и посебен настап на кој публиката не можела да очекува од неа. Со поп песната „Guilty Pleasure“ Миа зачекори уште подалеку кон светскиот поп звук кој го предводат Тејлор Свифт и Ед Ширан. Во емотивниот настап Миа самоуверено владееше со сцената во Опатија и покажа завидни вокални способности. Музиката и текстот за „Guilty Pleasure“ ги напиша Миа со помош на нејзиниот стандарден авторски тим Вјекослав Димтер и Дамир Бачиќ, а автор на аранжманот е Анте Гело.
 
„Денес сфатив дека ги имам најдобрите луѓе и најдобриот тим околу мене. Му благодарам пред се на Дамир Бачиќ затоа што без него не можев ништо. Му благодарам на издавачот Кроација рекордс, на сите што помогнаа на било кој начин и јас Секако, благодарам на моето семејство и се извинувам ако изоставив некого, бидејќи се возбудувам многу“, изјави Миа Димшиќ по победата над Дора.
 
Ова е сензационален успех за пејачката, која во 2015 година го објави својот прв сингл „Биди блиску до мене“, а сега зад себе има три студиски албуми.
 
 Популарноста на Мија во регионот расте од година во година, а овогодинешната Евровизија е нејзина одлична можност да се изрази на европско ниво. Таа сега следи период на интензивни подготовки за Евровизија во Торино, Италија, кој љубителите на музиката ширум Европа ќе го следат со големо внимание. Евровизија ќе се одржи од 10 до 14 мај, за кога е закажано големото финале.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *