ПОРТУГАЛСКИОТ ДИЗАЈНЕР ЛУДОВИКО ДИЗАЈНИРА СТОЛ СО ДВЕ НОГАРКИ

WEB Телевизија во живо

Инспириран од принципот „Помалку е повеќе“, младиот португалски дизајнер Carlos Alves Ludovico дизајнирал столица наречена  -2 CHAIR, чија специфичност е што наместо четири има само две ногарки. Меѓутоа, и со две ногарки помалку, по што го добила и името, оваа столица има свои предности – може да се потпре на ѕид или маса, заштедува простор и нуди подобра ергономија.

 

“Помалку е повеќе”

Со помалку две ногарки, овој стол нуди повеќе

Едноставна равенка (-2) = +7 посебни карактеристики

– две ногарки

 

+ до маса

 

+ до ѕид

 

+ штанд (ако сакате да не седите)

 

+ простор

 

+ разиграност

 

+  плетење

 

+ Позиција на јавање (подобра ергономија)

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *