ТВ НОВА 12

Вести во Гевгелија и пошироко

ПОРТУГАЛСКИОТ ДИЗАЈНЕР ЛУДОВИКО ДИЗАЈНИРА СТОЛ СО ДВЕ НОГАРКИ

Инспириран од принципот „Помалку е повеќе“, младиот португалски дизајнер Carlos Alves Ludovico дизајнирал столица наречена  -2 CHAIR, чија специфичност е што наместо четири има само две ногарки. Меѓутоа, и со две ногарки помалку, по што го добила и името, оваа столица има свои предности – може да се потпре на ѕид или маса, заштедува простор и нуди подобра ергономија.

 

“Помалку е повеќе”

Со помалку две ногарки, овој стол нуди повеќе

Едноставна равенка (-2) = +7 посебни карактеристики

– две ногарки

 

+ до маса

 

+ до ѕид

 

+ штанд (ако сакате да не седите)

 

+ простор

 

+ разиграност

 

+  плетење

 

+ Позиција на јавање (подобра ергономија)

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.