ПОБЕДНИЦИ НА ВТОРАТА ГЕВГЕЛИСКА ВИРТУЕЛНА НОВОГОДИШНА ТРКА ВАЛЕНТИНА УЗУНОВА ВО ЖЕНСКА И РИСТО ЧАЛКОВ ВО МАШКА КОНКУРЕНЦИЈА

WEB Телевизија во живо

На втората новогодишна виртуелна трка во Гевгелија, во должина од 5 километри, која се трчаше од 00:00 на 31.12.2021 година а требаше да се заврши најдоцна до 23:59 на 01.01.2022 година, учествуваа дваесеттина атлетичари на АК „7-ми Ноември“.

Се трчаше на точно одредена патека која започнуваше од кружниот тек кај поранешна Алатница. Во женска конкуренција првите три места ги освоија Валентина Узунова, Магдалена Јованова и Александра Крајчева, додека кај мажите Ристо Чалков, Никола Ковачев и Петар Лешев имаа најдобри времиња.

Во продолжение еве ги постигнатите резултати:

 1. Валентина Узунова – 24:24 – прво место
 2. Магдалена Јованова – 31:52 – второ место
 3. Александра Крајчева – 33:13 – трето место
 4. Русимка Динева – 37:30

Резултати мажи:

 1. Ристо Чалков – 19:42 – прво место
 2. Никола Ковачев – 21:49 – второ место
 3. Петар Лешев – 24:06 – трето место
 4. Марјан Ризов – 24:24 
 5. Дарко Прошевски – 25:32 
 6. Трајче Арџанлиев – 25:32
 7. Драган Ристов – 25:33
 8. Александар Југовски
 9. Атанас Трајков – 26:56
 10. Игор Коцевски – 27:40
 11. Јордан Јовановски – DNS
 12. Мартин Итов – DNS
 13. Горан Јованов – DNS
 14. Иван Мичов – DNS
 15. Ангел Делиќ – DNS

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *