ТВ НОВА 12

Вести во Гевгелија и пошироко

КРВОДАРИТЕЛСКА АКЦИЈА НА ЦРВЕНИОТ КРСТ ГЕВГЕЛИЈА

На ден 26.01.2022 год. (среда), Општинската организација на Црвен крст Гевгелија во соработка со Институтот за трансфузиона медицина организира КРВОДАРИТЕЛСКА АКЦИЈА.

Акцијата ќе се одвива во просториите на Народниот театар Гевгелија во периодот од 10 до 14часот. Сите заинтересирани крводарители да се јават на  телефонскиот број 077 750 120.

Крводарителството не е поврзано со Ковид – 19 и е сосема безбедно, велат од Општинската организација. За ваша лична заштита и заштита на вашите блиски почитувајте ги препораките од Министерството за здравство. (носење на заштитна опрема и одржување на соодветна дистанца од 1.5м)

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.