КРВОДАРИТЕЛСКА АКЦИЈА НА ЦРВЕНИОТ КРСТ ГЕВГЕЛИЈА

WEB Телевизија во живо

На ден 26.01.2022 год. (среда), Општинската организација на Црвен крст Гевгелија во соработка со Институтот за трансфузиона медицина организира КРВОДАРИТЕЛСКА АКЦИЈА.

Акцијата ќе се одвива во просториите на Народниот театар Гевгелија во периодот од 10 до 14часот. Сите заинтересирани крводарители да се јават на  телефонскиот број 077 750 120.

Крводарителството не е поврзано со Ковид – 19 и е сосема безбедно, велат од Општинската организација. За ваша лична заштита и заштита на вашите блиски почитувајте ги препораките од Министерството за здравство. (носење на заштитна опрема и одржување на соодветна дистанца од 1.5м)

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *