ГРАДОНАЧАЛНИКОТ САРАМАНДОВ: БОЖИЌ НЕКА ДОНЕСЕ ЗДРАВЈЕ, БЕРИЌЕТ, ЉУБОВ И ХАРМОНИЈА ВО СЕКОЕ СЕМЕЈСТВО

WEB Телевизија во живо

 Во пресрет на еден од најголемите христијански празници- Раѓањето Христово, градоначалникот на општина Гевгелија, Андон Сарамандов, упати божиќна честитка кон граѓаните. Во која истакна:

 

             – Почитувани граѓани,

            Божиќ како Празник за Христовото раѓање е симбол за заедништво, љубов и разбирање. Одбележувањето на големиот христијански празник и оваа година нека биде прославен во духот на традицијата, во љубов и хармонија со семејството и пријателите.  Бадниковото гранче во сите домови да донесе здравје и бериќет низ целата година и исполнување на сите желби за подобар живот. Христос се роди! Среќен Божиќ!

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *