ГОЏИ БОБИНКИТЕ ГО ЈАКНАТ ИМУНИТЕТОТ, ГО ШТИТАТ ЦРНИОТ ДРОБ, ГО РЕГУЛИРААТ ШЕЌЕРОТ И ГО НАМАЛУВААТ ВИСОКИОТ КРВЕН ПРИТИСОК

WEB Телевизија во живо

Поради нивните исклучителни хранливи и антиоксидантни својства, тие се користат во традиционалната кинеска медицина уште од памтивек …

 Гоџи бобинките во последниве години брзо ги освоија европскиот и американскиот пазар. Тие потекнуваат од Хималаите, каде што се јадат со векови, но и се користат во медицината поради нивните одлични својства. Во Азија ги нарекуваат „црвени дијаманти“, а се продаваат и во продавници по цена од двe евра, (околу 120 денари) за 100 грама суво овошје, и прават вистинско чудо

Основни карактеристики на гоџи бобинки:

* зајакнување на имунолошкиот систем,

* подобрување на видот,

* подобрување на циркулацијата, опуштање на крвните садови и намалување на високиот крвен притисок,

* заштита на црниот дроб и бубрезите,

* позитивно делуваат на тенот, уринарниот систем и производството на сперма,

* ублажување на болки во грбот,

* го регулира шеќерот во крвта.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *