ГЕВГЕЛИСКИОТ ФУДБАЛЕР ПЕПИ ЃОРГИЕВ ПОТПИША ЗА АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ

WEB Телевизија во живо

Фудбалерот од Гевгелија, Пепи Ѓоргиев, својата кариера ќе ја продолжи во Академија Пандев од Струмица. Ѓеоргиев својата кариера ја започна во „Кожуф“ а  досега настапуваше за албанската ,,Теута Дуреш’’ од Драч

Претходно тој има настапувано за кратовски Силекс, Беласица од Струмица, Брегалница од Штип и вчера официјално стави потпис за ангажман во есенскиот вицешампион во домашното првенство.

Ѓеоргиев кој игра во офанзивниот дел, пред новогодишните празници  ги израдува штитениците на Центарот „Мајка Тереза“  во Гевгелија со новогодишни пакетчиња. Тогаш кажа дека сака да предизвика насмевки на дечињата посакувајки им убави празници и многу здравје во 2022.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *