ГЕВГЕЛИЈА СЕ РАЗБУДИ ВО СТУДЕНО УТРО:

WEB Телевизија во живо

Граѓаните на Гевгелија денес се разбудија на температура од -2 степени, со сонце но и со ветер. Утрово било најстудено на Попова Шапка каде што се измерени – 16 степени. 

И следните неколку денови утрата ќе бидат многу студени, насекаде со минимални температури под нулата, особено денес и утре кога на места ќе се спуштаат под -10 степени. Преку денот ќе биде претежно сончево со слаб до умерен, а вдолж Повардарието засилен ветер од северозападен правец.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *