ТВ НОВА 12

Вести во Гевгелија и пошироко

ГЕВГЕЛИЈА СЕ РАЗБУДИ ВО СТУДЕНО УТРО:

Граѓаните на Гевгелија денес се разбудија на температура од -2 степени, со сонце но и со ветер. Утрово било најстудено на Попова Шапка каде што се измерени – 16 степени. 

И следните неколку денови утрата ќе бидат многу студени, насекаде со минимални температури под нулата, особено денес и утре кога на места ќе се спуштаат под -10 степени. Преку денот ќе биде претежно сончево со слаб до умерен, а вдолж Повардарието засилен ветер од северозападен правец.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *