ДОДЕЛЕНИ НАГРАДИТЕ НА ПОБЕДНИЦИТЕ НА НОВОГОДИШНАТА ВИРТУЕЛНА ТРКА НА АК „7-МИ НОЕМВРИ“

WEB Телевизија во живо

Вчера беа доделени симболичните награди на најдобрите поединци во женска и машка конкуренција за Втората новогодишна виртуелна трка на 5 километри. Новогодишни пакетчиња добија  Валентина Узунова – 24:24 – прво место,  Магдалена Јованова – 31:52 – второ место и Александра Крајчева – 33:13 – трето место, кај жените и  Ристо Чалков – 19:42 – прво место, Никола Ковачев – 21:49 – второ место и Петар Лешев – 24:06 – трето место, во машка конкуренција.

 Според правилата, трката започна после полноќ, на 31 декември, 2021 година, а заврши на 1 јануари, 2022 година, пред полноќ. На оваа втора по ред, виртуелна трка по повод Новата година, учество земаа 15 атлетичари, членови на АК „7 Ноември“.

Ова се резултатите на сите учесници:
             

Резултати жени: Валентина Узунова – 24:24 – прво место,  Магдалена Јованова – 31:52 – второ место и Александра Крајчева – 33:13 и   4. Русимка Динева – 37:30

Резултати мажи: 1. Ристо Чалков – 19:42 – прво место 2. Никола Ковачев – 21:49 – второ место 3. Петар Лешев – 24:06 – трето место 4. Марјан Ризов – 24:24 5. Дарко Прошевски – 25:32 6. Трајче Арџанлиев – 25:32 7. Драган Ристов – 25:33 8. Александар Југовски 9. Атанас Трајков – 26:56 10. Игор Коцевски – 27:40 11. Јордан Јовановски – DNS 12. Мартин Итов – DNS 13. Горан Јованов – DNS 14. Иван Мичов – DNS 15. Ангел Делиќ – DNS

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *