ВО ТРЕТОТО ТРОМЕСЕЧИЕ ОД 2021 ГОДИНА ПРИРОДНИОТ ПРИРАСТ ВО ОПШТИНА ГЕВГЕЛИЈА Е -70 ШТО ЗНАЧИ ЗА ТОЛКУ Е ПОМАЛ БРОЈОТ НА НОВОРОДЕНИ ДЕЦА ОД БРОЈОТ НА ПОЧИНАТИ.

WEB Телевизија во живо

Според податоците на Државниот завод за статистика, бројот на живородените деца во третото тримесечје од 2021 година во општина Гевгелија изнесува 30, а бројот на починати е 100. Природниот прираст во овој период изнесува -70, што значи дека за толку е помал бројот на новородените деца од починатите.
Во ова, трето тромесечие во општина Гевгелија биле склучени 25 бракови, а во истиот период 8 брака се разведени.
May be an image of person and baby
 
 
 

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *