ВО СИДНЕЈ, АВСТРАЛИЈА МАКЕДОНЦИТЕ ФОРМИРАА РАГБИ ТИМ „МАКЕДОНСКИ ЛАВОВИ“

WEB Телевизија во живо

Македонскиот рагби лигаш ги одигра првите два пробни натпревари по своето формирање. Првиот , со екипата на  Timbers го загубија со 34-32, за да на вториот, со екипата на Vietnam го добија со неверојатни 58-0 . Македонскиот тим е предводен од Шејн Фланеган, а капитен е легендарниот Пол Гален.

Екипата на „Македонски лавови“ е насочена кон Светскиот куп во рагби лигата во 2025 година Секако, има уште неколку пречки што треба да се решат пред Светското првенство да биде на дофат, но тие  го направија првиот  голем чекор . Сега, тренерот и капитенот   подготвуваат  играчи за Европското првенство во 2023 година.

 

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *