НОВОГОДИШНИ ПАКЕТЧИЊА И ПОДАРОЦИ ЗА ДЕЦАТА И ЛИЦАТА СО ПОПРЕЧЕНОСТ

WEB Телевизија во живо

СИТЕ СМЕ ДЕЛ ОД ИСТА СЛОЖУВАЛКА

Градоначалникот на општина Гевгелија,Aндон Сарамандов беше во посета на Дневниот центар за лица со попреченост и Центарот „Мајка Тереза“. Тој на штитениците им подари новогодишни пакетчиња и подароци. При посетата, градоначалникот од страна на одговорните беше запознат со работењето и условите на Центрите во кои се згрижени децата на различна возраст. Сарамандов им ја честита Новата година, посакувајќи им здравје, среќа, успех и бериќет.
Во знак на благодарност за новогодишните пакетчиња и подароци, градоначалникот Сарамандов доби мало внимание- рачни изработки кои дечињата згрижени во Центрите ги изработуваат на работилниците за стекнување вештини.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *