ПОРАДИ ПОГОЛЕМА СИГУРНОСТ ЌЕ СЕ МЕНУВААТ БАНКИНИТЕ ДОЛЖ АВТОПАТОТ ОД ТАБАНОВЦЕ ДО ГЕВГЕЛИЈА

WEB Телевизија во живо

Преку ИПА-2 фондовите ќе се заменат сите банкини на автопатот од Табановце до Гевгелија.
Одлуката е донесена од страна на Министерството за транспорт со цел да се зголеми безбедноста на сообраќајот на овој патен правец. Како што се додава, на трасата ќе се отстранат постоечките странични штитови и ќе се заменат со нови, согласно најновите европски стандарди.
May be an image of road
 
 
 
 

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *