ТВ НОВА 12

Вести во Гевгелија и пошироко

ПОРАДИ ПОГОЛЕМА СИГУРНОСТ ЌЕ СЕ МЕНУВААТ БАНКИНИТЕ ДОЛЖ АВТОПАТОТ ОД ТАБАНОВЦЕ ДО ГЕВГЕЛИЈА

Преку ИПА-2 фондовите ќе се заменат сите банкини на автопатот од Табановце до Гевгелија.
Одлуката е донесена од страна на Министерството за транспорт со цел да се зголеми безбедноста на сообраќајот на овој патен правец. Како што се додава, на трасата ќе се отстранат постоечките странични штитови и ќе се заменат со нови, согласно најновите европски стандарди.
May be an image of road
 
 
 
 

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.