ПАКЕТЧИЊАТА ЗА СОЦИЈАЛНО РАНЛИВИТЕ ДЕЧИЊА

WEB Телевизија во живо

ПАКЕТЧИЊАТА ЗА СОЦИЈАЛНО РАНЛИВИТЕ ДЕЧИЊА  ГРАДОНАЧАЛНИКОТ САРАМАНДОВ ЌЕ ГИ ПОДЕЛИ ВО ПИОНЕРСКИОТ ДОМ НА 29 ДЕКЕМВРИ ВО 11 ЧАСОТ 

Како што пишувавме, Пионерскиот дом „Јосип Броз Тито“- Гевгелија, на 29 декември, 2021 година, организира традиционален дочек на Дедо Мраз за најмалите од општина Гевгелија..
           Пред почетокот на овој настан, во просториите на Пионерскиот дом, градоначалникот на општина Гевгелија, Андон Сарамандов, традиционално, ќе им додели новогодишни пакетчиња на дечињата од социјално-ранливите категории. Доделувањето на пакетчињата ќе започне во 11 часот.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *