ОД 21 ЧАСОТ НА ВЕБ ТЕЛЕВИЗИЈАТА НА TVNOVA12.MK ЌЕ ЈА СЛЕДИТЕ СНИМКАТА НА ДЕНЕШНАТА, ТРЕТА СЕДНИЦА НА СОВЕТОТ НА ОПШТИНА ГЕВГЕЛИЈА!

WEB Телевизија во живо

Денеска, Советот на Општина Гевгелија, на својата трета седница расправаше за Нацрт-Буџетот на Општина Гевгелија во 2022 година, двете Буџетски програми – за уредување на градежно земјиште и за реконструкција, изградба и изведба на општински улици и патишта. Исто така, советниците расправаа и за Финансискиот извештај на ЈПКД „Комуналец“ во изминатото деветмесечје. На оваа седница на Советот на Општина Гевгелија, на дневен ред се најдоа и разрешувањата на досегашните членови поради истечениот мандат и именувања на нови членови во Училишните одбори, како и во Управните одбори во Јавното комунално претпријатие и во локалните Јавни установи.
Снимката на целата седница ќе може да ја проследите на нашата веб телевизија ТВ Нова 12, на веб порталот tvnova12.mk.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *