НОВОГОДИШНИ ПАКЕТЧИЊА НА ДЕЦАТА ОД СОЦИЈАЛНО РАНЛИВИ СЕМЕЈСТВА

WEB Телевизија во живо

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ САРАМАНДОВ  ИМ ДОДЕЛИ НОВОГОДИШНИ ПАКЕТЧИЊА НА ДЕЦАТА ОД СОЦИЈАЛНО РАНЛИВИ СЕМЕЈСТВА

 Денеска, градоначалникот на општина Гевгелија, Андон Сарамандов, традиционално, им додели новогодишни пакетчиња на дечињата од социјално-ранливите категории. Поради ковид пандемијата истото се одвиваше пред Пионерскиот дом. Исто така, градоначалникот Сарамандов, во пресрет на новогодишните и божиќните празници, на штитениците на Дневниот центар за лица со посебни потреби и Центарот „Мајка Тереза“  им додели новогодишни подароци.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *