ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА “АПОЛОНИЈА ДЕН НА КРВОДАРУВАЊЕТО”.

WEB Телевизија во живо

Општинската организација на Црвен крст Гевгелија заедно со Фондација Аполонија, а во соработка со Институтот за трансфузиона медицина, ги поканува заинтересираните граѓани на традиционалната крводарителска акција “АПОЛОНИЈА ДЕН НА КРВОДАРУВАЊЕТО”
Крводарителска акција ќе се одржи на ден 22.12. 2021 год. (среда) во периодот од 9 до 14ч, во просториите на Хотел Аполонија.
Сите заинтересирани крводарители да се јават на 077 750 120 или пријават на рецепцијата на Хотел Аполонија.
За хуманите крводарители следуваат симболични подароци од организаторите.
Дарувањето крв претставува гест на хуманост, Вашата капка крв може да спаси нечиј живот, затоа ДАРУВАЈТЕ крв!
ЗАТОА ШТО ОНОЈ КОЈ ДАВА, ДОБИВА ПОВЕЌЕ ОД ОНОЈ КОЈ ПРИМА.
Фондацијата Аполонија. оваа хумана акција ја организира двапати во годината од 2010-тата година па се до денес.
 
 
 
 
 

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *