ТВ НОВА 12

Вести во Гевгелија и пошироко

ГЕВГЕЛИСКО АРХИЕРЕЈСКО НАМЕСНИШТВО

ПОДАРИ РАДОСТ НА РОЖДЕСТВО, БИДЕТЕ ХУМАНИ, ДАРУВАЈТЕ И ИЗРАДУВАЈТЕ ГИ ЗА БОЖИЌ ОНИЕ КОИ ИМААТ ПОМАЛКУ ОД ВАС
 
Од 15-ти декември до 6-ти јануари, Гевгелиското архиерејско намесништво, со благослов на Митропол Повардарски, господин Агатангел и оваа година организират хуманитарна акција „Подари Радост на Рождество“, за собирање донации во прехрамбени продукти и средства за лична хигиена по повод Новогодишните и Божиќни празници. 
 
Поединците и фирмите, своите донации може да ги достават во двата свети храма во Гевгелија и на пунктовите низ гевгелиските маркети.
Намесништвото изразув благодарност до сите оние, што до сега се одзваа на повикот за Хуманитарната Акција која е во тек.
Подготвените пакет – производи ќе бидат поделени на Бадник, на семејствата од социјален ризик, во нашата Гевгелија.
 
Земете учество во оваа акција за да бидат израдувани што повеќе семејства за Божик !

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.