ТВ НОВА 12

Вести во Гевгелија и пошироко

ГЕВГЕЛИСКАТА ЕЛКА УКРАСЕНА СО ЛАМПИОНИ НА ЖЕЛБИ И ПОРАКИ

„Животот е бело платно, а младите го бојат во разни бои„

„Цела година сакај, а за Нова година сакај двојно“

„Се додека го гледаш светот, а не реагираш, остануваш слеп“

Ова се дел од пораките кои доколку поминете низ градското шеталиште можете да ги прочитате на специјално поставените лампиони на Новогодушната елка

За прв пат во нашиот град е поставена новогодишна елка со лампиони, на кои се испишани симболични пораки и желби. Пораките ги испишаа младите волонтери во Општинската организација на Црвен крст- Гевгелија, потпомогнати од Општина Гевгелија. Имено, целта на ова дополнително новогодишно украсување е да прерасне во традиција под мотото „Елка на желбите“.

Како што истакнаа претставниците од Клубот на младите, a на што се придружуваме и ние, нека Новата 2022 година новогодишната донесе, пред се повеќе здравје, среќа и радост на сите , а испраќањето на заеднички пораки со желби за повеќе здравје, среќа и мотивација нека продолжи и наредната година.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.