ТВ НОВА 12

Вести во Гевгелија и пошироко

ТЕШКО ПОВРЕДЕН МОТОРЦИКЛИСТ ОД БОГДАНЦИ

ТЕШКО ПОВРЕДЕН МОТОРЦИКЛИСТ ОД БОГДАНЦИ

Вчера во 14.15 часот во полициска станица Гевгелија било пријавено дека на регионален пат Гевгелија – Богданци се случила сообраќајна несреќа помеѓу мотоцикл „јамаха“, без регистарски ознаки, управуван од С.Г.(20) од Богданци и патничко возило „фолксваген“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Д.Ј.(62) од Богданци.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил возачот на мотоциклот, констатирани во Медицинскиот центар Гевгелија. Увид на местото извршила екипа на полициска станица Гевгелија, информираат од МВР.

 

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.