ДЕНЕС Е ПРВИОТ ДЕН НА ЗИМАТА

WEB Телевизија во живо

ДЕНЕС Е ПРВИОТ ДЕН НА ЗИМАТА.

А „КОЖУФ“ Е НАЈУБАВ ТОКМУ ВО ЗИМА КАКО ДА КАЖУВА ОВАА ФОТОГРАФИЈА НА ДИМИТАР НОВАКОВ. Точно во 16 часот и 59 минути, денес, вторник, 21 декември 2021 година ни доаѓа зимата. Таа, зимата, ќе „владее“ на овие простори точно 89 дена, односно до 20-ти март 2022 година., Денес ќе биде воедно и најкраткиот ден во годината, но и најдолгата ноќ во годината. По зимската краткоденица, деновите ќе станат подолги, а ноќите пократки.

Според метеоролошките критериуми, зимата започна на 1 декември 2021 година и ќе трае до 28 февруари 2022 година, а според климатолошките критериуми – од 24 ноември 2021 година до 9 март 2022 година.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *