ДЕЛУМНО ЗАТВОРАЊЕ НА КОВИД МОДУЛАРНАТА БОЛНИЦА ПОРАДИ ЕКОНОМСКИ ПРИЧИНИ

WEB Телевизија во живо

Почнувајќи од денес, 31 декември 2021 година, делумно се затвора ковид модуларната болница во Гевгелија. Како што не информираше директорот на Општата болница во Гевгелија, Митко Крџев, поради намалениот број на хоспитализирани пациенти, тие се префрлени во нервното одделение. Во наредните денови, ковид модуларната болница ќе служи за давање на дневна терапија на пациентите инфицирани со ковид вирусот, а кои имаат полесна клиничка слика.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *