ТВ НОВА 12

Вести во Гевгелија и пошироко

ДЕДО МРАЗ СО ЕЛЕКТРИЧЕН ТРОТИНЕТ ПРИСТИГНА ПРЕД НАРОДНИОТ ТЕАТАР

Наместо со ирваси и санка, Дедо Мраз, минатиот викенд, пристигна со електричен тротинет пред платото на Народниот театар, каде го пречекаа голем број дечиња и родители. Во исчекувањето на омилениот лик на дечињата, најмалите гевгеличани имаа можност да се дружат и со Баба Мразица, која пристигна многу порано со неговата вреќа. И за да биде уште помагично, предновогодишната забава беше збогатена со новогодишни песнички во изведба на познатото „Трио Џентлмен“.
 
 Како што велат од Домот на културата „Македонија“- Гевгелија, имено и организатори на овој настан, насловен „Пееме со Дедо Мраз“, саботата била прекрасен ден за дочек на најсреќниот дедо за секое дете – Дедо Мраз. Оваа година, Дом на култура „Македонија“ заедно со „Трио Џентлмен“, за прв пат, пред платото на Народниот театар, во прекрасен амбиент ги дочекаа Дедо Мраз и Баба Мразица. 
 
Баба Мразица го надмудри Дедо Мраз и дошла порано со неговата вреќа, а тој пак ги изненади сите и наместо со ирваси и санка пристигна со електричен тротинет. Додека „Трио Џентлмен“ ја забавуваа прекрасната публика со прекрасни новогодишни песни, Дедо Мраз и Баба Мразица делеа подароци и се сликаа со сите дечиња кои беа присутни.
 
 

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.