ДАВАЈТЕ СВОИ ПРЕДЛОЗИ ЗА ТОА НА ШТО ТРЕБА ДА СЕ ПОТРОШИ БУЏЕТОТ НА ОПШТИНАТА ЗА 2022 ГОДИНА !

WEB Телевизија во живо

Општина Гевгелија изработи веб-платформа, на коja граѓаните од градот и населените места имаат можност да учествуваат со своите: идеи, предлози и потреби да учествуваат во креирањето на Буџетот на Општина Гевгелија за 2022 година. Граѓаните можат да учествуваат во креирањето на Буџетот на Општина Гевгелија за 2022 година со пополнување на анкетен прашалник кој се состои од кратки прашања за полот, возраста, населеното место и предлози за одредена област: комунална и патна инфраструктура, улично осветлување, животна средина, образование, култура, спорт и млади и сл. Линк: https://www.gevgelija.gov.mk/…/2763-gragjanskoucestvo…
May be an image of one or more people and text that says 'граганско учество BO креиране на буцетот на општина гевгелија за 2022 година Co пополнуването на OBOj краток формулар даването предлози идеи за решаване проблемите или нови проекти како приоритети, директно учествувате во креирането на буцетот на општина гевгелија за 2022 година Sign in to Google to save your progress. Learn more општина гевгелија гевгелила'
 
 
 
 

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *