„СВЕТИ НИКОЛА ДАРУВА, СВЕТИ НИКОЛА ПОДАРУВА“

WEB Телевизија во живо

традицијата на организирање на хуманитарниот базар, со што се потврдува нивната улога и придонес во Православниот живот во општина Гевгелија. Наоѓајќи инспирација и поттик во постарите генерации, мајки, баби и прабаби,кои цврсто ја зајакнувале својата вера, во потешки времиња со пожртвуваност и дела, како во своите фамилии така и во Православието. Се повикуваат сите кои што се во можност да земат учество и вашите подароци и посни подготовки да ги доставите во Црквата ,во сабота преку целиот ден !
За да, на ден 12 декември недела, од 10 до 16 часот, во дворот на црквата „Свети Кирил и Методиј“ биде одржан овогодишниот Хуманитарен базар: „Свети Никола дарува, Свети Никола подарува“ на кој ќе бидат изложени разни подароци и посни колачи. Дојдете и земете учество во оваа добротворна дружба ! По молитвите на свети Никола, Господ Бог да ни ги услиша сите молитви !

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *