ВО ГЕВГЕЛИЈА ВИКЕНДОВ НАВРНАА 40 ЛИТРИ ДОЖД, КОЈ НЕ ПРЕДИЗВИКА НИКАКВИ ПРОБЛЕМИ.

WEB Телевизија во живо

Изминатиот викенд, во Гевгелија наврнаа 40 литри дожд, известија од Метеоролошката станица во Гевгелија. И покрај ова, од таму велат дека мала е влажноста на почвата, поради малите врнежи на дожд во летниот период. Инаку, врнежите од дожд не предизвикаа никакви проблеми како во одвивањето на сообраќајот така и за населението во општината. Најголеми покачувања на водостоите има во источните и од државата, а излевања на реките се забележани во сливовите на реките Брегалница, Струмица и Крива Река. Во моментов бележиме намалување на водостоите од горните сливни подрачја, и сеуште високи водостои во долните сливни подрачја и тоа кај реките Пчиња, Брегалница, Струмица, Црна и Боротинска Река, велат од УХМР. Оттаму препорачуваат внимателно движење покрај реките и суводолиците поради појава на свлечишта.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *