ПОМИНАА 30 ГОДИНИ ОД СМРТТА НА ФРЕДИ МЕРКЈУРИ. НЕГОВАТА МУЗИКА Е СЕУШТЕ САУНДТРАК НА НАШИТЕ ЖИВОТИ, А ТОЈ БЕШЕ И ОСТАНА „CHAMPION“

WEB Телевизија во живо

На денешен ден пред 30 години почина Фреди Меркјури (роден Фарок Булсара во 1946 година). Плоден текстописец, аранжер и музички продуцент, совршен театарски забавувач и еден од најпознатите рок пејачи во 20-тиот век, Меркјури беше на чело на Квин од 1970 година до неговата смрт во 1991 година.
Тој бестрашно ги поместуваше уметничките граници, верувајќи во спонтаноста на изведбата во живо: секое негово шоу беше различно. Тој беше и остана шампион.
May be an image of 1 person, playing a musical instrument and standing
 
 
 

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *