КОНСТИТУИРАН НОВИОТ СОВЕТ НА ОПШТИНА ГЕВГЕЛИЈА.ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СОВЕТОТ НЕ Е ИЗБРАН ПОРАДИ НЕМАЊЕ ПРЕДЛОГ ОД НИТУ ЕДЕН ПОЛИТИЧКИ СУБЈЕКТ КОЈ ПАРТИЦИПИРА ВО СОВЕТОТ.

WEB Телевизија во живо

Денеска, во големата сала на Народниот театар, се одржа првата(конститутивна) седница на Советот на Општина Гевгелија. На седницата, од страна на Комисијата за прашање на верификација на мандати на Советот, за чиј претседател беше избрана Слаѓана Стаменковска беа верификувани мандатите на сите 19 членови од кои е составен Советот, д-р Патрик Матх, Ѓорге Попов, д-р Елена Хаџи Николова, Надица Ристовска, Саше Стојиловски, Слаѓана Стаменковска, Златко Митров,Андријана Бегова, Сашко Проданов, Миле Атанасов, Билјана Демерџиева, Тодор Ристов, Софија Тошева Раманчева, Виктор Кралев, Елизабета Сивова Александар Пандовски, Томе Ќичуков, Саше Јанчев и д-р Петар Апостолов.
За претседател на Комисијата за прашања на избори и именувања на Советот на Општина Гевгелија беше избран Саше Стојиловски.
Изборот на Претседател на Советот на Општина Гевгелија не е избран, поради тоа што немаше предлог од ниеден политички субјект кој партиципира во Советот на Општина Гевгелија.
 
 
 
 
 
 
 
 

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *