ТВ НОВА 12

Вести во Гевгелија и пошироко

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ САРАМАНДОВ ПОТПИША ПРИСТАПНИЦА ЗА ЧЛЕНСТВО ВО ЦРВЕНИОТ КРСТ- ОО ГЕВГЕЛИЈА.

Црвен крст- ОО Гевгелија ја одбележува Неделата на грижа застарите лица. За таа цел, беше организирана едукативна работилница на тема „Здраво и активно стареење – важен дел од нашиот живот“ за пензионерите од Гевгелија, Богданци и Дојран. По тој повод, Градоначалникот на општина Гевгелија, Андон Сарамандов, денеска го посети Црвен крст- ОО Гевгелија. Имено, на средбата со секретарот Лазар Мешков разговараа за претстојните активности на хуманитарната организација, при што Сарамандов ја изрази својата поддршка, истакнувајќи дека Општина Гевгелија е отворена за соработка. За што, наскоро ќе биде потпишан и Меморандум за соработка помеѓу Општина Гевгелија и Црвен крст- Гевгелија . Со потпишувањето пристапница, градоначалникот Сарамандов официјално стана член на семејството на Црвен крст- Гевгелија.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.