ТВ НОВА 12

Вести во Гевгелија и пошироко

ДАРУВАЈ КРВ,СПАСИ ЖИВОТ. ВО ДЕНЕШНАТА АКЦИЈА НА ЦРВЕНИОТ КРСТ ОД ГЕВГЕЛИЈА СОБРАНИ 30 ЕДИНИЦИ КРВ.

Уште една успешна крводарителска акција се одржа денес, 24 ноември 2021 година во Гевгелија. Имено, Општинската организација на Црвен крст Гевгелија во соработка со Институтот за трансфузиона медицина организираше крводарителска акција за припадниците на МВР – Гевгелија и граѓаните на општината.
Акцијата беше спроведена во просториите на Народниот театар во периодот од 9 до 14часот, а вкупно беа собрани 30 единици крв.
Од Општинската организација изразуваат голема благодарност до сите раководители и припадници на МВР – Гевгелија за учеството во досега најголемата активност и покажаната хуманост на дело за спас на нечиј живот.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.