ВТОР ПОРАЗ НА КОШАРКАРИТЕ НА „КОЖУВ“МЗТ СКОПЈЕ АЕРОДРОМ – КОЖУВ 89:71

WEB Телевизија во живо

И во второто коло на новиот кошаркарски шампионат, кошаркарите на „Кожув“ претрпеа пораз, овој пат на гостувањето кај МЗТ Скопје Аеродром. Во текот на целиот натпревар скопските „штркови“ беа убедливи, освен во првата четвртина која заврши со 20-17. Работите беа решени на стартот од последните десет минути, која „металците“ имаа највисоки плус 22 (71-49).
Најпрецизен кај МЗТ беше Хуан Дејвис со 14 поени, зад него беа Дастин Вер и Дамјан Стојановски со по 12 поени и со девет асистенции односно пет скока зад своите имиња. Кирил Николовски беше убедливо најефикасен кај Кожув со 29 поени.
May be an image of 2 people, people playing sports and indoor
 
 
 
 

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *