ВЕЧЕРВА ВО 20,45 ЧАСОТ НА ТВ НОВА 12 ЕМИСИЈА ОТВОРЕНО СО…, КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК ЗА ОПШТИНА ГЕВГЕЛИЈА НА СДСМ И КОАЛИЦИЈАТА „МОЖЕМЕ“, САШО ПОЦКОВ.

WEB Телевизија во живо

ТВ Нова 12, почнувајќи од вчера, вторник, 5 октомври во 20 часот и 45 минути , во рамките на емисијата „Отворено со..“ започна со претставување на четворицата кандидати за градоначалници за општина Гевгелија. Вчера гледачите ја проследија емисијата со кандидатот за градоначалник, Виктор Петков, од Движењето Одлучно за Македонија-ЛДП и ДОМ, а вечерва во истиот термин од 20,45 минути следува разговорот со Сашо Поцков, кандидат за градоначалник на СДСМ и Коалицијата „МОЖЕМЕ“.
May be an image of 1 person, sitting and outdoors
 
 
 
 

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *