ТВ НОВА 12 ОД ДЕНЕС ВО ЕМИСИЈАТА „ОТВОРЕНО СО..“ ВИ ГИ ПРЕТСТАВУВА КАНДИДАТИТЕ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИЦИ ЗА ОПШТИНА ГЕВГЕЛИЈА

WEB Телевизија во живо

Започна и втората недела од изборната кампања за Локалните избори 2021 закажани за 17 октомври.Кандидатите за градоначалници и советници на средби, трибини и митинзи продолжуваат да ги претставуваат своите програми, концепти и визии.
ТВ Нова 12, почнувајќи од денес, во 20 часот и 45 минути , наредните четири дена, на својата програма, во рамките на емисијата „Отворено со..“ ќе ви ги претстави четворицата кандидати за градоначалници за општина Гевгелија, Виктор Петков, од Движењето Одлучно за Македонија-ЛДП и ДОМ, Сашо Поцков, СДСМ и Коалицијата „МОЖЕМЕ“, Андон Сарамандов од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Обнова за Македонија“ и Глигор Петков од Независната листа Томе Ќичуков.
Денес, вторник, 5 октомври, во 20 часот и 45 минути, ќе имате можност да го проследите разговорот со Виктор Петков, кандидатот на Движењето Одлучно за Македонија-ЛДП и ДОМ, утре, среда, 6 октомври гостин ќе биде Сашо Поцков, СДСМ и Коалицијата „МОЖЕМЕ“, во четврток, на 7 октомври, својата програма ќе ја претстави Глигор Петков од Независната листа Томе Ќичуков , додека во петок, на 8 октомври ќе разговараме со Андон Сарамандов од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Обнова за Македонија“.
 
 
 
 
 
 
 
 

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *