СТУДЕНТИТЕ ДЕНЕС ОФИЦИЈАЛНО ЈА ПОЧНУВААТ АКАДЕМСКАТА ГОДИНА. ФАКУЛТЕТОТ ЗА ТУРИЗАМ И БИЗНИС ЛОГИСТИКА ВО ГЕВГЕЛИЈА ЗАПОЧНУВА ВО ПОНЕДЕЛНИК „ON LINE“.

WEB Телевизија во живо

Новата студиска година официјално започнува утре, а првиот академски час ќе се одвива согласно со распоредите на факултетите. Со оглед на тоа дека и годинава образованието се одвива според посебни протоколи за работа сите факултети во рамките на УГД поединечно го организираат првиот академски час.
Првиот академски час на Факултетот за туризам и бизнис логистика ќе се одржи на 4. 10.2021 година, понеделник, со почеток во 11 часот.
Првиот академски час ќе се одржи онлајн преку алатката Microsoft Teams. Покана со линк за пристап на часот ќе добијат сите бруцоши на својата студентска е-пошта.
По тој повод ректорот на УГД, проф. д-р Блажо Боев, имаше обраќање до идните студенти кои оваа година одлучиле да станат дел од УГД. Обраќањето на ректорот на УГД, проф. д-р Блажо Боев, проследете го во целост во продолжение.
 
 
 
 
 
 

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *