РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА СЕ ПРЕТСТАВУВА НА ЕКСПО 2020 ДУБАИ

WEB Телевизија во живо

Под мотото “Нови можности” и под слоганот “Дом на секој чекор” оваа година Македонија со сопствен павилјон се претставува пред повеќе од 190 земји и над 25 милиони посетители, каде ќе ги промовираме економските можности, инвестицискиот потенцијал, туристичките атракции, богатото културно наследство и етничката разновидност.
Македонија ќе биде во центарот на светската јавност на 22-ри февруари 2022 г., кога ќе се одржи централна културна манифестација и бизнис форум за промоција на инвестициските можности. Придобивките од учеството на Дубаи ЕКСПО 2020 се повеќедимензионални: подигнување на видливоста на Македонија во светски рамки; креирање мрежа на бизнис контакти и можности за зголемување на економската соработка со голем број земји од различни региони во светот; привлекување странски инвестиции, олеснување на пристапот до профиталбилни светски пазари.
 
 
 
 
 
 
 

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *