НАЈМНОГУ ДОЖД ИЗМИНАТИТЕ 24 ЧАСА НАВРНАЛО ВО „ГРАДОТ НА СОНЦЕТО“ ГЕВГЕЛИЈА

WEB Телевизија во живо

Според податоците од УХМР, во изминатите 24 часа, до 8 часот утринава, најмногу дожд врнело во Гевгелија и во Дојран 25л/м2, потоа во Штип и Ѓуриште наврнале 24 л/м2,во Демир Капија и Берово – 22 л/м2, во Битола 20 л/м2, во Куманово и Виница 18 л/м2, во Крушево и Тополчани 17 л/м2, во Прилеп и Струмица 16л/м2, во Крива Паланка 14 л/м2, во Скопје, Петровец и Претор 13 л/м2, во Зајчев Рид 11 л/м2, во Пожаране 10 л/м2 , на Попова Шапка наврнале 11 л/м2, во Маврово 7 л/м2 , 6л/м2 во Тетово и во Лазарополе 5л/м2.
И за наредните три дена метереолозите најавуваат врнежи од дожд пропратени со слаб до умерен ветер од северозападен правец.
May be an image of indoor
 
 
 
 

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *