ТВ НОВА 12

Вести во Гевгелија и пошироко

„ЕСЕНСКИ САЕМ НА КНИГАТА 2021“ „КОГА ЛИСЈАТА ВО ЕСЕН ПАЃААТ, И ЦЕНИТЕ НА КНИГИТЕ ОДАТ НАДОЛУ“

Традиционално и оваа година, библиотека “Гоце Делчев”од Гевгелија организира “Есенски саем на книга 2021” Саемот се одржува од 4-ти октомври (понеделник) до 9-ти октомври (сабота) на едно прекрасно место, под јаворот крај Библиотеката. На саемот учествуваат издавачките куќи: ТРИ, Феникс и Култура.
Младите и постарите љубители на книгата по намалени цени можат на саемот да си купат некои од најновите наслови на популарните писатели од земјава и од светот.
Книгата постои повеќе од 2000 години и сè уште е темелна основа за образование и културата. Книгата ќе остане, но тука е и квалитетот на делата, што е основна гаранција дека таа ќе се доближи и до новите генерации.
 
 
 
 
 
 
 
 

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.