„ЕСЕНСКИ САЕМ НА КНИГАТА 2021“ „КОГА ЛИСЈАТА ВО ЕСЕН ПАЃААТ, И ЦЕНИТЕ НА КНИГИТЕ ОДАТ НАДОЛУ“

WEB Телевизија во живо

Традиционално и оваа година, библиотека “Гоце Делчев”од Гевгелија организира “Есенски саем на книга 2021” Саемот се одржува од 4-ти октомври (понеделник) до 9-ти октомври (сабота) на едно прекрасно место, под јаворот крај Библиотеката. На саемот учествуваат издавачките куќи: ТРИ, Феникс и Култура.
Младите и постарите љубители на книгата по намалени цени можат на саемот да си купат некои од најновите наслови на популарните писатели од земјава и од светот.
Книгата постои повеќе од 2000 години и сè уште е темелна основа за образование и културата. Книгата ќе остане, но тука е и квалитетот на делата, што е основна гаранција дека таа ќе се доближи и до новите генерации.
 
 
 
 
 
 
 
 

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *