80 ДЕЧИЊА УЧЕСТВУВАА НА „ОТВОРЕНИТЕ ЗАБАВНИ ШКОЛИ“ ВО БОГОРОДИЦА

WEB Телевизија во живо

По одржувањето на Меморијалниот турнир во мал фудбал „Мирче Костов“- Богородица, организаторите ЗГ „Митко Ќаев“- Баче од Богородица за првпат ги одржаа „Летни забавани игри“, на спортскиот центар „Мирата“ во населеното место. На настанот учествуваа околу 80 дечиња од 6 до 12 години, имајќи можност да се запознаат со спортот преку спортски активности, со цел да се поттикне спортскиот дух кај нив. Во реализацијата на проектот беа вклучени повеќе млади волонтери- тренери и асистенти кои им помогнаа на дечињата да спортуваат, да се едуцираат и забавуваат. Освен спортските активности, во соработка со ОВР- Гевгелија и ТППЕ- Гевгелија, претставници од службите им одржаа едукативна сесија на дечињата за нивното работење. Исто така, беше ангажирано возило на прва помош и доктор во случај на интервенција. Организаторите упатија голема благодарност до сите соработници за непреченото одржување на мини верзијата на Open Fun Football Schools во Богородица, како иницијатива и реализирана замисла со една цел- спортски активности за најмалите.
May be an image of one or more people, people playing football, people standing, ball and grass
 
 
 
 

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *