„ЗИЈАН“ ВЕЧЕРВА ЗАЕДНО СО „АРЕА“ НА YOU TUBE КАНАЛОТ НА АВАЛОН ПРОДУКЦИЈА СО СНИМКА ОД КОНЦЕРТОТ ВО ГОСТИВАР ВО РАМКИТЕ НА „30 ГОДИНИ КУЛТУРНА УБАВИНА!

WEB Телевизија во живо

„ЗИЈАН“ ВЕЧЕРВА ЗАЕДНО СО „АРЕА“ НА YOU TUBE КАНАЛОТ НА АВАЛОН ПРОДУКЦИЈА СО СНИМКА ОД КОНЦЕРТОТ ВО ГОСТИВАР ВО РАМКИТЕ НА „30 ГОДИНИ КУЛТУРНА УБАВИНА!
Вечерва, петок, 17 септември, со почеток од 21 часот, на YOU TUBE каналот на Авалон продукција ќе може да проследите снимка од концертот во Гостивар каде настапија две наши реномирани групи, „Зијан“ од Гевгелија и „Ареа“ од Гостивар.
Концертот, љубителите на рок музиката од Гевгелија ќе може да го проследат на фејсбук профилот . https://www.facebook.com/AvalonProdukcija/, како и на нивниот You Tube канал.
LONG LIVE ROCK AND ROLL
 
 
 
 
 

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *