ТВ НОВА 12

Вести во Гевгелија и пошироко

„ЗИЈАН“ ВЕЧЕРВА ЗАЕДНО СО „АРЕА“ НА YOU TUBE КАНАЛОТ НА АВАЛОН ПРОДУКЦИЈА СО СНИМКА ОД КОНЦЕРТОТ ВО ГОСТИВАР ВО РАМКИТЕ НА „30 ГОДИНИ КУЛТУРНА УБАВИНА!

„ЗИЈАН“ ВЕЧЕРВА ЗАЕДНО СО „АРЕА“ НА YOU TUBE КАНАЛОТ НА АВАЛОН ПРОДУКЦИЈА СО СНИМКА ОД КОНЦЕРТОТ ВО ГОСТИВАР ВО РАМКИТЕ НА „30 ГОДИНИ КУЛТУРНА УБАВИНА!
Вечерва, петок, 17 септември, со почеток од 21 часот, на YOU TUBE каналот на Авалон продукција ќе може да проследите снимка од концертот во Гостивар каде настапија две наши реномирани групи, „Зијан“ од Гевгелија и „Ареа“ од Гостивар.
Концертот, љубителите на рок музиката од Гевгелија ќе може да го проследат на фејсбук профилот . https://www.facebook.com/AvalonProdukcija/, како и на нивниот You Tube канал.
LONG LIVE ROCK AND ROLL
 
 
 
 
 

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.