ПРАЗНИКОТ НА НЕЗАВИСНОСТА НА ГЕВГЕЛИЧАНИ НА СВОЈОТ ФЕЈСБУК ПРОФИЛ ИМ ГО ЧЕСТИТА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ САШО ПОЦКОВ

WEB Телевизија во живо

Денешниот голем празник, 8-ми Септември, Денот на независноста, на граѓаните на општина Гевгелија им го честита и Градоначалникот Сашо Поцков. Тој напиша:
Честит празник, татковино!
Честита 30-годишна независна држава и слобода, драги сограѓани!
Вековит да е 8 Септември, гордо славејќи го и достојно бранејќи ги со љубов црвено-жолтите бои на македонштината!
May be an image of text
 
 
 
 
 

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *