ТВ НОВА 12

Вести во Гевгелија и пошироко

ПРАЗНИКОТ НА НЕЗАВИСНОСТА НА ГЕВГЕЛИЧАНИ НА СВОЈОТ ФЕЈСБУК ПРОФИЛ ИМ ГО ЧЕСТИТА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ САШО ПОЦКОВ

Денешниот голем празник, 8-ми Септември, Денот на независноста, на граѓаните на општина Гевгелија им го честита и Градоначалникот Сашо Поцков. Тој напиша:
Честит празник, татковино!
Честита 30-годишна независна држава и слобода, драги сограѓани!
Вековит да е 8 Септември, гордо славејќи го и достојно бранејќи ги со љубов црвено-жолтите бои на македонштината!
May be an image of text
 
 
 
 
 

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.