ОД ПОНЕДЕЛНИК, 27 СЕПТЕМВРИ ЗАПОЧНУВА УПИСОТ НА ДЕЦА, ГЕНЕРАЦИЈА 205/2016 КОИ САКААТ ДА ТРЕНИРААТ ФУДБАЛ ВО ФК „КОЖУФ“.

WEB Телевизија во живо

Како што информираат од Фудбалскиот клуб „Кожуф“, од понеделник, 27 септември, сите оние дечиња кои се генерација 2015/2016, а кои сакаат да тренираат фудбал, тоа ќе може да го сторат доколку се јават на телефонскиот број на тренерот Тодор Анчев, 075 246 669.
Во разговор со Тоше, кој е наш познат маратонски тркач, тој ни кажа дека Гевгелија изобилува со таленти за фудбал, а и тој самиот до 19 години тренирал фудбал, па ќе има што да им пренесе на најмалите гевгелиски фудбалски таленти.
 
 
 
 
 
 
 

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *