ТВ НОВА 12

Вести во Гевгелија и пошироко

ОД ПОНЕДЕЛНИК, 27 СЕПТЕМВРИ ЗАПОЧНУВА УПИСОТ НА ДЕЦА, ГЕНЕРАЦИЈА 205/2016 КОИ САКААТ ДА ТРЕНИРААТ ФУДБАЛ ВО ФК „КОЖУФ“.

Како што информираат од Фудбалскиот клуб „Кожуф“, од понеделник, 27 септември, сите оние дечиња кои се генерација 2015/2016, а кои сакаат да тренираат фудбал, тоа ќе може да го сторат доколку се јават на телефонскиот број на тренерот Тодор Анчев, 075 246 669.
Во разговор со Тоше, кој е наш познат маратонски тркач, тој ни кажа дека Гевгелија изобилува со таленти за фудбал, а и тој самиот до 19 години тренирал фудбал, па ќе има што да им пренесе на најмалите гевгелиски фудбалски таленти.
 
 
 
 
 
 
 

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.