МИНИСТЕРОТ ФИЛИПЧЕ ПОНУДИ ПИСМЕНА ОСТАВКА ДО ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ!

WEB Телевизија во живо

Министерот за здравство, Венко Филипче вечерва на вонредна прес конференција соопшти дека поднел пишана оставка до премиерот Зоран Заев поради трагедијата во која 14 пациенти во модуларната Ковид болница во Тетово го загубија животот во пожарот.
-Секогаш стоев одговорено и транспаретно. Никогаш не бегав од критика, никогаш не се откажав да ја победимае панедијата. Последанта трагедија многу ме погоди. Затоа денеска од морални причини понудив пишана оставка до премиерот Заев. Сакам да им се заблагодарам на довербата. Сакам да им се заблагодарам и на медиумите за нивната транспареност и соработка, беше кус Филипче.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *