ТВ НОВА 12

Вести во Гевгелија и пошироко

„ЕСЕНСКИ САЕМ НА КНИГАТА 2021“ НА БИБЛИОТЕКАТА ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ„ЛИСЈАТА ВО ЕСЕН ПАЃААТ, А УБАВИТЕ КНИГИ ВЕ ЧЕКААТ ПОД ЈАВОРОТ НА ШТАНДОВИТЕ“

ЈОУ Библиотека “Гоце Делчев”од Гевгелија организира “Есенски саем на книга 2021” кој ќе се одржи од 4-ти октомври (понеделник) до 9-ти октомври (сабота) под јаворот на Библиотеката. На саемот ќе учествуваат издавачките куќи: ТРИ, Феникс и Култура.
Денешните млади знаат повеќе и имаат повеќе информации. Но, реалноста нè упатува дека мора да се има верба во читањето, само треба да се насочат младите со вакви саеми. Книгата постои повеќе од 2000 години и сè уште е темелна основа за образование и културата. Книгата ќе остане, но тука е и квалитетот на делата, што е основна гаранција дека таа ќе се доближи и до новите генерации.
May be an image of one or more people and outdoors
 
 
 

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.