„ЕСЕНСКИ САЕМ НА КНИГАТА 2021“ НА БИБЛИОТЕКАТА ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ„ЛИСЈАТА ВО ЕСЕН ПАЃААТ, А УБАВИТЕ КНИГИ ВЕ ЧЕКААТ ПОД ЈАВОРОТ НА ШТАНДОВИТЕ“

WEB Телевизија во живо

ЈОУ Библиотека “Гоце Делчев”од Гевгелија организира “Есенски саем на книга 2021” кој ќе се одржи од 4-ти октомври (понеделник) до 9-ти октомври (сабота) под јаворот на Библиотеката. На саемот ќе учествуваат издавачките куќи: ТРИ, Феникс и Култура.
Денешните млади знаат повеќе и имаат повеќе информации. Но, реалноста нè упатува дека мора да се има верба во читањето, само треба да се насочат младите со вакви саеми. Книгата постои повеќе од 2000 години и сè уште е темелна основа за образование и културата. Книгата ќе остане, но тука е и квалитетот на делата, што е основна гаранција дека таа ќе се доближи и до новите генерации.
May be an image of one or more people and outdoors
 
 
 

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *