ДОЈРАН ПРВ ГРАД ВО КОЈ НЕМА АКТИВНИ СЛУЧАИ НА КОРОНА ВО ПОСЛЕДНИТЕ 14 ДЕНА

WEB Телевизија во живо

Во последните 14 денови во Македонија, состојбата со ковид-19 е постабилна споредено со почетокот на овој месец. Во моментов има нешто повеќе од 12.000 активни случаи во целата земја, од кои најмногу се во главниот град, а потоа и во Тетово и Куманово.
Прв град во овој бран со 0 активни случаи е Дојран, откако во последните 14 денови не е евидентирано ниту едно заразено лице.
Во Гевгелија, во последните 14 дена имаме 64 заболени, а во Богданци 4.
May be an image of outdoors
 
 
 
 
 

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *