ТВ НОВА 12

Вести во Гевгелија и пошироко

ДОЈРАН ПРВ ГРАД ВО КОЈ НЕМА АКТИВНИ СЛУЧАИ НА КОРОНА ВО ПОСЛЕДНИТЕ 14 ДЕНА

Во последните 14 денови во Македонија, состојбата со ковид-19 е постабилна споредено со почетокот на овој месец. Во моментов има нешто повеќе од 12.000 активни случаи во целата земја, од кои најмногу се во главниот град, а потоа и во Тетово и Куманово.
Прв град во овој бран со 0 активни случаи е Дојран, откако во последните 14 денови не е евидентирано ниту едно заразено лице.
Во Гевгелија, во последните 14 дена имаме 64 заболени, а во Богданци 4.
May be an image of outdoors
 
 
 
 
 

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.