ДЕНЕС ПОЧНУВА ЕСЕНТА, ЌЕ ТРАЕ 89 ДЕНА

WEB Телевизија во живо

Летото ги одбројува последните часови. Септември е. 22. Доаѓа календарската есен. Во октомври, не чека танцот на златни и бакарни лисја. Тоа е инспирација за сите уметнички души.
Есента во земјава и на северната хемисфера почнува вечер во 21:21 часот. Во исто време на јужната полутопка на Земјата ќе настапи есента.
Првиот есенски ден е 265-иот ден во годината во годината и ќе трае 12 часа и 14 минути.Сонцето изгреа во 6 часот и 19 минути, а ќе зајде во 18 часот и 33 минути.
Есента ќе трае 89 дена, до 21 декември во 20 часот и 38 минути, кога календарски започнува зимата.
May be an image of tree, nature and road
 
 
 

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *