ТВ НОВА 12

Вести во Гевгелија и пошироко

ДЕНЕС ПОЧНУВА ЕСЕНТА, ЌЕ ТРАЕ 89 ДЕНА

Летото ги одбројува последните часови. Септември е. 22. Доаѓа календарската есен. Во октомври, не чека танцот на златни и бакарни лисја. Тоа е инспирација за сите уметнички души.
Есента во земјава и на северната хемисфера почнува вечер во 21:21 часот. Во исто време на јужната полутопка на Земјата ќе настапи есента.
Првиот есенски ден е 265-иот ден во годината во годината и ќе трае 12 часа и 14 минути.Сонцето изгреа во 6 часот и 19 минути, а ќе зајде во 18 часот и 33 минути.
Есента ќе трае 89 дена, до 21 декември во 20 часот и 38 минути, кога календарски започнува зимата.
May be an image of tree, nature and road
 
 
 

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.