ДАЛИ ПЕСНАТА ШТО ЈА ИЗБРАЛЕ МЛАДЕНЦИТЕ ЗА ПРВИОТ ТАНЦ МОЖЕ ДА ДОНЕСЕ СРЕЌЕН БРАК ИЛИ ТАЖЕН РАЗВОД?

WEB Телевизија во живо

Првиот танц е еден од најспецијалните моменти на секоја венчавка, симбол на нов почеток, а младенците внимателно ја избираат песната на која ќе го играат својот прв танц како сопружници.
Младенците најчесто избираат песни кои имаат посебно значење и место во нивното срце, но таа песна има многу поголемо значење отколку што мислат повеќето луѓе, барем судејќи според анкетата спроведена од американскиот портал OnBuy.
Така, резултатите од истражувањето покажале дека младенците кои избрале одредени песни за нивниот прв танц имаат среќни бракови, додека некои песни изгледа не носат брачна среќа и браковите завршуваат со развод. Целта на истражувањето беше токму тоа – да се открие дали постои врска помеѓу стапката на развод и песните што младенците ги избраа за нивниот прв танц.
5.544 луѓе ширум светот биле запрашани која песна ја избрале и каков е нивниот моментален брачен статус. Потоа направиле список на 25 најчесто избрани песни и соодветна пресметка за нивниот брачен статус во моментот.
Добиените податоци покажале дека најпопуларната песна за првиот танц била „Can’t Help Falling In Love“ од Елвис Присли со 10,48 проценти од гласовите.
Анкетата покажала дека песната што најчесто носи среќа во бракот е „Можеш ли да ја почувствуваш љубовта вечерва“ од Елтон Johnон – 77 проценти од оние што ја избрале останале во брак. Спротивно, песната која која е „виновна“ за најмногу разводи е „Мали нешта“ на One Direction – 75 проценти од паровите кои ја избрале таа песна се развеле.
May be an image of one or more people, people standing and indoor
 
 
 
 
 
 

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *