ТВ НОВА 12

Вести во Гевгелија и пошироко

БРАЧНАТА ДВОЈКА ЛИНДА И БЕН КОИ НА ПАТ НИЗ СВЕТОТ СО ВЕЛОСИПЕДИ МИНАТИОТ СЕПТЕМВРИ ПОМИНАА И ВО ГЕВГЕЛИЈА, ДЕНОВИВЕ ЈА КРСТОСУВААТ НОРВЕШКА

Бен ван Баардвајк и Линда Рајмерсдал, брачната двојка од градот Мастрихт, во Холандија, со која минатата година водевме интересен муабет при нивната посета на Гевгелија, во моментот ја крстосуваат преубавата Норвешка.
Кога контактиравме деновиве, тие не информираа дека изминаа 439 денови од денот кога тргнаа од градот Мастрихт во Холандија на нивниот пат низ светот на кој ќе поминат 100.000 километри. Низ Норвешка поминуваат добро, освен последните три дена кога возат низ планински предели со искачување, и поминуваат само по 10 километри на час. Ги по

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.