ШОКАНТНИ СНИМКИ ЗА ХАОСОТ ВО АВГАНИСТАН:АМЕРИКАНСКИ МАРИНЕЦ КРЕВА БОЛНО ДЕТЕ ВО ПЕЛЕНИ ПРЕКУ ОГРАДА

WEB Телевизија во живо

Во видеото што се прошири на социјалните мрежи, американски маринец крева дете во пелени преку оградата. Под детето има толпа Авганистанци кои се обидуваат да стигнат до аеродромот и да избегаат од земјата.
Портпаролот на Пентагон, Џон Кирби, потврди дека на маринците им било кажано дека детето е болно и дека била побарана помош.
Родителот побарал од маринците да го чуваат бебето затоа што е болно“, рече Кирби.
“Маринецот го зеде детето преку жичана ограда и го однесе во норвешката болница лоцирана на аеродромот. Тие му дадоа медицинска помош на детето и му го вратија на таткото”, додаде Кирби.
„Тоа беше чин на сочувство бидејќи имаше загриженост за здравјето на детето“, заклучи Кирби, додавајќи дека не е познато кои се родителите на детето или нивниот статус.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *