ТВ НОВА 12

Вести во Гевгелија и пошироко

РЕМИ НА ФК „КОЖУФ“ НА ПРИЈАТЕЛСКИОТ НАТПРЕВАР СО ФК „ЛОКОМОТИВА“ ОД ГРАДСКО ПРЕД ПОЧЕТОКОТ НА НОВАТА СЕЗОНА НА ВТОРАТА МФЛ ВО СРЕДА НА 25 АВГУСТ.

На последната пријателска средба пред стартот на новата сезона на Втората македонска фудбалска лига-Исток, фудбалерите на „Кожуф“ на градскиот стадион во Гевгелија одиграа 1-1(0-0) со екипата на „Локомотива“ од Градско.
Овие две екипи ќе се сретнат и во првото коло на Втората македонска фудбалска лига-Исток во сезоната 2021/2022, но овој пат домаќини ќе бидат фудбалерите од Градско.
Првото коло ќе се одигра во среда, на 25 август, 2021 година со почеток од 16 часот а во останатите средби се среќаваат Слога 1934 – Братство 07, ГФК Осогово – Каменица Саса, Тим Локомотива – Кожуф Гевгелија, Кожуф Гевгелија, Победа – Кит Го и Детонит Јуниор – Беласица

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *