РЕМИ НА ФК „КОЖУФ“ НА ПРИЈАТЕЛСКИОТ НАТПРЕВАР СО ФК „ЛОКОМОТИВА“ ОД ГРАДСКО ПРЕД ПОЧЕТОКОТ НА НОВАТА СЕЗОНА НА ВТОРАТА МФЛ ВО СРЕДА НА 25 АВГУСТ.

WEB Телевизија во живо

На последната пријателска средба пред стартот на новата сезона на Втората македонска фудбалска лига-Исток, фудбалерите на „Кожуф“ на градскиот стадион во Гевгелија одиграа 1-1(0-0) со екипата на „Локомотива“ од Градско.
Овие две екипи ќе се сретнат и во првото коло на Втората македонска фудбалска лига-Исток во сезоната 2021/2022, но овој пат домаќини ќе бидат фудбалерите од Градско.
Првото коло ќе се одигра во среда, на 25 август, 2021 година со почеток од 16 часот а во останатите средби се среќаваат Слога 1934 – Братство 07, ГФК Осогово – Каменица Саса, Тим Локомотива – Кожуф Гевгелија, Кожуф Гевгелија, Победа – Кит Го и Детонит Јуниор – Беласица

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *